Správně umyté vlasy

Umýt si správně vlasy není jen tak, obzvlášť když jsou dlouhé a husté. Ale když víš jak na to, je to hračka!

 1. Rozčesání.

  Tenhle krok ti možná přijde zbytečný, ale je dost potřebný. Předd každým umytím si vlasy pořádně rozčeš, aby jsi vlasy neměla nikde „zacuckované“. Na těchto místech by se totiž mohl uchytit šampon.

 2. Který je pro mě?

  Vlasy si umývej šamponem, který je určený na tvé vlasy. Pokud se ti dost mastí, zvol šampon na mastící se vlasy, pokud jsi si je barvila tak na vlasy barvené, pokud máš vlasy bez objemu tak si vyber šampon pro objem atd. Variant šamponů je spousta, takže si určitě vybereš.

 3. Nejmíň dvakrát.

  Aby byly vlasy správně umyté, je nejlepší je umývat dvakrát. Poprvé na ně nanes trochu více šamponu, pořádně promasíruj a smyj vodou, podruhé stačí už jen kapička.
  TIP: šampon nepění ve studené vodě! Nejlepší je voda vlažná, horká naopak vlasům škodí.

 4. Obráceně je to špatně.

  Poté, co sis podruhé namydlila vlasy, je čas na konečné opláchnutí. Vlasy oplachuj od kořínků ke konečkům (neboli první ty vlasy, které máš u čela), protože naopak je to fakt zbytečné. Jakmile si šampon pořádně vymyješ od kořínků, postupuj dále po délce vlasů. Nejvíce se zaměř na temeno hlavy, tam se šampon nejčastěji uchytává.

 5. Už je to hotovo?

  Že je šampon vymytý poznáš jednoduše – vlasy by měly v rukou „drhnout“ (=neměly by klouzat). Pokud ti v rukách kloužou, znovu je opláchni.

 6. Tohle může chvilku trvat.

  Na závěr umývání vlasů nezapomeň na masku na vlasy nebo kondicionér. Některé masky musíš na vlasech nechat třeba i pět minut, hlídej si co je napsané na obalu. A poté masku či kondicionér pečlivě vymyj. Tady neplatí pravidlo drhnoucích vlasů, tady vlasy musí klouzat!

 7. Všude to teče.

  Jakmile se osprchuješ, zabal vlasy do turbanu, aby sis mohla osušit zbytek těla a vlasy ti pořád nemokřily záda. ALE POZOR! TURBAN MĚJ NA VLASECH JEN CHVÍLI! Dost škodí vlasům, proto ho měj na vlasech opravdu jen při sušení těla.

 8. Hřeben, ručník, hřeben, ručník.

  Pokud používáš přípravek na rozčesávání vlasů, nanes ho hned po sprchování. A pak se dej do sušení! Vždy si vlasy trochu rozčeš, a poté v předklonu osuš ručníkem. Pak zase použij hřeben, a pak ručník. Hřeben, ručník, hřeben, ručník… Jakmile se ti vlasy budou zdát dostatečně suché, naposledy je rozčeš a nech je být 😀

 9. Hlavně ne drdol!

  Mokré vlasy nikdy nedávej do drdolu, mohly by se zapařit! Nechej je rozpuštěné a pokud z nich pořád teče voda, na ramena si dej ručník.

 10. Fén jen někdy.

  Samozřejmě, pokud spěcháš, na nějaké zdlouhavé rozčesávání a sušení vlasů se vykašli a použij fén. Ale dávej si pozor, abys ho nepoužívala moc často, teplo vlasům dost škodí. Pokud je léto a horko, fén vůbec používat nemusíš, protože ti vlasy relativně rychle uschnou.

 11. S žehličkou na mokrých vlasech nepochodíš.

  Fakt, je to tak. Nemá smysl si šetřit čas tím, že si vlasy nevysušíš úplně a hned si je budeš chtít žehlit, však ono to uschne. To máš pravdu, uschne, ale vlasy potom rovné mít nebudeš. A taky to trvá moc dlouho. Vlasy si vždy žehli až když jsou úplně suché.

 12. Jak často?

  Jak často si umývat vlasy, to se nedá tak jednoduše říct. Někteří lidé si je musí umývat každý den, jiným vydrží vlasy nemastné i týden. Ale nejlepší je si vlasy umývat obden.

2 odpovědi na “Správně umyté vlasy”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *